Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přátelé

 

Petra

Obrazek

S Peťkou jsme se seznámily díky Bulloidním srazům. Tehdá měla ještě pouze Suri.  Psy má především jako kamarády a mazlíky, a proto se jim snaží dopřát co nejvíce zábavných aktivit, například nácvik poslušnosti, coursing, dlouhé výlety s přáteli, psí setkání  i aktivity jako oříškyády, skládání zkoušek či závody v poslušnosti. 
Stránečky jejích holek najdete zde http://www.suri.estranky.cz/ .

Suri

Obrazek

Suri je fňulka pořízená jako stafordšírský bullteriér bez PP. Je zářným příkladem, jak to též může dopadnout, když člověk nechce papíráka, ale čistokrevné plemeno. Evidentně je křížená s nějakým „lovcem“, typujeme bígla. Je velmi šikovná, ráda běhá coursing, s paničkou skládá zkoušky, ale má nepříjemné tendence utíkat za zvěří. 

Amy Nijada

Obrazek

Amy je mlaďounká fenečka stafordšírského bullteriéra. Hravá štěněcí piraňka, roztomilý mazlík a brzy určitě šikovná a poslušná holčina. Jen málokterý pes si ji dovolí usměrnit, a tak byla vyjevená jak puk a hrozitánsky ječela, když to udělala Cara. A ten uražený xichtík stál za to. 

Vendulka

Obrazek

Vendulku jsem poznala na cvičáku na obranách, přivedla nás k tomu abychom zkusili i výcvik dle zkušebních řádů. Teď se převážně potkáváme na pravidelných společných venčeních našich mazlíků.

Christie Agáta z Josefovských bud a Ax Araraquara

Gagu - Christie Agatha z Jozefovských bůd

Obrazek

Gagu – fenka německé dogy - je naše velikánská kamarádka, kterou jsme potkali s B na cvičáku Zetor. Chodili jsme spolu na obrany, pak jsme začali chodit spolu i na poslušnosti a začali se stýkat i mimo cvičák na společné venčení. Bali s Agou si velmi rozumí, rádi se spolu honí po stráních. Když jsme si pořídila Caritu, začala trošku žárlit, že má novou ženskou, ale teď už to jsou také kámošky.
R.I.P. Grate grate dane. 24.3.2015

 

Kristýna

Obrazek

Kristýnka je má kamarádka z výšky, seznámily jsme se, jak je z fotky patrné, přes potkánky. Je človíčkem správně "mimo proud", užívá života. :-) Je pro mne inspirací a vzpruhou. Prostě jeden z NEJ lidiček, které znám.

 

Olinek

 Teriér mix se v něm nezapře, barvu má naprosto typickou pro několik plemen teriérů, srst 100%-ně trimovací (a jak mu to také sluší). Lovecké pudy neutají i kdyby chtěl, protože, jak se něco hne, je nejen ve střehu, ale už letí. Je naprostým mazlíkem a jedním z nejbližších přátel mých mazlíků. Jak jinak když s jeho paničkou víme, že u té druhé to naši pejsci bez nás vydrží bez jakéhokoli problému.

 

Janča

Obrazek

S Jančou jsme se seznámily přes piťáky. A i když se v pohledech na psí svět někdy neshodneme, je pro nás důležité, že jsme se našly. Lidský svět totiž bereme dost podobně a  myslím, že se umíme vzájemně podržet. Prostě naše Janinka.

Álinek

Obrazek

Ála je má spása. :oD Když si někdo myslí, že rozmazlenější pes než jsou ti mí není. Mám ho kam poslat. "Jdi za Janinkou a zjistíš, co je to rozmazlený pes." zní má odpověď. Je to paniččin nejmilejší rošťák, "pitbull postelový" a prostě kámoš do nepohody.

Žofka

zofka.jpg

Žofka je Álova mladší "zlobivější" parťačka. Janinka si ji vzala jako ani ne roční poté, co ji její známý vytáhl z nevhodných podmínek. Byla to histerická mrška se sklony k ničení čehokoli, nejlépe však papírových kapesníků. Teď je zní už vcelku sebevědomá psí slečna, která přesně ví kde je její místečko. Přeci vedle páníčka v posteli. :oD

 

Jana

Obrazek

Janu jsem poznala, když hledala někoho, kdo by ji s sebou vzal na Ovčáry. Je úžasná ženská s velikou mírou optimismu a upřímně před ní smekám, co vše bravurně zvládá bez mrknutí oka. Všemi silami se krom své rodiny věnuje pomoci opuštěným pejskům. Však má doma dvě útulkové krasavice.

Jejich stránky najdete zde: http://www.zlatberry.cz/

Zlatka

Obrazek

Zlatka je velmi aktivní bystrá feňulka. Naprosto miluje svůj míček, i když čas od času nějaký ztratí. Jednoduše veselá parťačka pro všechny v rodině.

 

Beruška

Obrazek

Berušku si Jana vybrala jako parťačku ke Zlatce z útulku, měla to být roční fena a byla približně stejně velká jako Zlatka. Nakonec, když Beruška neplánovaně rostla a rostla, se ukázalo, že jí mohly být pouhé 4 měsíce. Tak jak tak, je to pravá parťačka pro obě holky.

Dixi

Obrazek

Dixi je fenka baseta dávná Baliho kamarádka ze štěněcího věku a bláznivých her. Bohužel páníčci se před dvěma lety odstěhovali kousek dále od nás, a tak se již tak často nepotkáváme. Dodnes stačí vyslovit její jméno a Bali hned ví koho má hledat.

Brita

smety.jpg

Brita je dvanáctiletá fena rotvajlera přítelovy mámy. Je to nejůžasnější rotvíček, kterého znám. Má srdce na tom správném místě. Velmi dobře hlídá, v dobách své mladosti objížděla a vyhrávala závody ve sportovní kynologii. Za obrany by i dnes dala život, "radši být mrtvá, než nesmět si kousnout". Naprosto zbožnuje svou rodinu, ale zas na sobě nenechá dříví štípat. A tak když už ji příliš škádlí, umí ukázat, že není hloupá a něžně štípne zlobivce  třeba do nohy.  Přešla přes duhový most 5.12.2009 R.I.P.

Lina

Obrazek 

Lina je také fenka přítelovy mámy. Je rotvajler s PP a má za sebou vícero výstavních úspěchů. Jediné co jí podle paničky chybí, je chuť do obran. Holt být nástupcem Brity není lehká funkce. Linerek je vcelku náladová a machruje na jiné psy, ale kdyby šlo do tuhého, zas tak velký hrdina by z ní nebyl. No alespoň že Bali je její miláček. Přešla přes duhový most 20.7.2011 R.I.P.

Sam

sam.jpg

Samák je nástupcem po Britě, a tak má před sebou nelehkou funkci hlídače domácnosti a snad i šikovného sportovce. Je to velmi šikovný a prácechtivý pejsek a hlavně zlatá povaha. Samík se dostal k přítelově mámě z útulku v Hodoníně, kde ho zanechal jeho původní majitel, kvůli vážnému onemocnění a s tím spojené nemožnosti se o pejska dále dobře postarat, Sam tam ale nestrávil ani týden a jako půlročí štěndo se zabydlel v Britině kotci. Také si celou rodinu omotal kolem packy, a tak je z původně čistě venkovního psa doma téměř vždy, kdy si řekne, a to dokonce tak, že místo povolené kuchyně, se vyskytuje i v dříve pro místího psa zapovězeném obyváku.

 

Jůlinka - Jolinar - Chensie Magic Dash

Joly přišla do rodiny po smrti Liny, aby nebyl Sam stále sám a nestýskalo se mu. Přecijen celý život strávil po boku dalšího psa. Panička si řekla, že by chtěla pro změnu menšího psa, přeci jen záda se hlásí, že by toho cukání na vodítku nemuselo být tolik. A tak si vybrala stafordšírského bulteriéra. Jolinar, která nakonec skončila s častějším oslovením Julčo, si naprosto podmanila dům a je prvním a zatím i jediným psem, který se doma vyskytuje víc než venku a k tomu má uznané místečko na gauči. Ráno, ale my stejně tušíme že celonočně, se vyvaluje s paničkou v posteli, večer spolu koukají na telku. V uších mi zní slova muže: "Briterku, ty to vidíš."

 

I - Aira od Dorrinky

Obrazek

Ája je mladá fenečka belgického ovčáka tervueren, která dělá čest svému plemeni. Je velmi temperamentní, hravá a učenlivá. Velmi ji baví obrany a dobře stopuje. Je přátelská téměř ke všem psům, ale nejistá v kontaktu s cizími lidmi a s dopravním ruchem. Její heslo je: Já, Já, Já, jenom Já. Zvlášť když se jedná o mazlení.
Ajinka je pejsek, který mi velmi zamotal život. Udělila mi velikou lekci o tom, jací mohou lidé být. A že na světě je občas zapotřebí „hodných blbců“. Stálo to za to. Ája se má skvěle a já jí jen držím palečky, ať se jí s novou paničkou vše jen daří.
Stránky její nové paničky: http://www.poodlington.eu/

 

Petra

petra.jpg

S Peťou jsme se seznámily na společném venčení z fóra, na které chodíme. Pak jsme se začaly potkávat i běžně na venčeních, protože jsme prostě chodily na stejná místa. Tak nám to nedalo a potkávaly jsme se číím dál tím častěji a havně plánovaně. Peťa je člověk, který zbožňuje chodit se psy po lese a vždy se "ráda" nechá ode mne uhnat na treku, i když mi pak tvrdí, že už se mnou nepůjde ani kolem bloku, ještě to nikdy nedodržela. :oD

 

Rocko

 

Gina

Bella

Anička Bylinka

aniaeny.jpg

S Aničkou jsme se seznámili přes psí fórum, na které obě chodíme a plánujeme si tam s ostatními  také společná venčení. Je človíčkem, kerý je snad vždy dobře naladěn a vytváří kolem sebe pohodovou atmosféru. Bodejť by také ne, když většinu svého volného času tráví se stejně příjemnými lidmi na toulkách přírodou a posloucháním živé hudby z produkce jejích přátel. Já v její přítomnosti vždy pookřeju a "dobíjím baterky".

Anička přeložila knihu Natural Dog Food, která se zabívá přirozenou výživou psů a tedy krmení syrovou stravou.

 

Andulka - Annie - Aneli od Jersínského potoka

eny.jpg

Andulka je typickým zástupcem "plemene" tryskoberňák, neboli nemá mnoho společného s težkopádnými a vcelku pomalými klasickými zástupci plemene bernský salašnický pes. Se svou paničkou si rozumějí na mrknutí oka, Andulka umí spoustu triků, kterými si spestřuje četné toulky přírodou. Ke všemou je to muzikantský pes, a tak každý kdo nese futrál na kytaru, či hraje na nějaký nástroj je hodný pozornosti, protože je to zajisté kamarád.

 

Lívia

Raist - Rasti Cevelob

rasti-1.jpg

Raist alias Ťulda je úžasným vyrovnaným dogoušem, prostě pan Pes nejen velikostí, ale hlavně srdcem. Dárcovstvím krve zachránil nejeden psí život, svojí milou povahou odstranil bariéru strachu u mnoha malých psů. Škoda jen, že jeho čas  byl vyměřen tak krátce, přešel přes duhový most 26.4.2014 R.I.P.

 

http://raistlin.webnode.cz/

Jana

podobizna.jpg

 

 

Terezka - Ruby Bohemia Alké

terka.jpg

 

Camila - Cami Malimit

cami.jpg

 

 

Jazz - Jazzie Extra Temperament

 

img_1627.jpg

 

A ještě všechny holky dohromady.

vsechny.jpg

Zuzka

Obludka

Eliška

Laky

Atila

Týnka

Fel

Lukáš Slowioczek

Lukáš je náš figurant. Seznámili jsme se v Hustopečích lam zača na střídačku jezdit s Jožkou, stejně jako u něj na něm oceňuju, že se s ním na průběhu obran mohu domluvit a vedeme je tak v přátelské sportovním stylu bez agrese. 

nacvik-obrany.carbonbright.cz/

http://www.carbonbright.cz/

 

Jožka Šesták

Obrazek

 

Jožka je náš figurant. Seznámili jsme se s ním na letním výcvikovém táboře pro psy typu bull v roce 2007. Od té doby za ním pravidelně dojíždíme na obrany, protože je to figurant, který netrpí předsudky proti plemenům, které mám. A hlavně má psy rád.